Voor vele miljoenen verkocht bij RM Auctions en Goodings

Afbeelding-1

Tijdens de twee meest recente veilingen van RM Auctions (Arizona) en Goodings & Company is voor -tig miljoen euro’s aan klassieke Italiaanse exoten verkocht. Toppers zijn een ’58er Ferrari 250 GT LWB California Spider (Goodings), ’60er Ferrari 250 GT SWB Berlinetta ‘Competizione’ (RM) en een ’57er Maserati 150 GT Spider. Alleen die drie samen waren al goed voor bijna 15 miljoen euro!

Bij de veiling van RM Auctions, waar we eerder een aankondiging van maakten, werden bijzonder veel speciale, mooie en exclusieve Italianen geveild. De Ferrari 250 GT SWB Berlinetta Competizione die werd ontworpen door  Carrozzeria Scaglietti werd de topper van de dag. De Ferrari uit 1960 bracht een stevig bedrag van ruim € 6.000.000 op.

Afbeelding-2

Andere toppers in Arizona waren onder andere een Ferrari 250 Europa Coupe (1954, € 755.000), Lancia Aurelia B24S America Spider (1955, € 612.500), Ferrari 365 GTC (1969, € 540.000), Ferrari 275 GTB/4 (1967, € 1.367.000), Ferrari 275 GTB (1966, € 980.000) en moderne Ferrari Enzo die voor bijna een miljoen euro van de hand ging. Bovenstaande Alfa Romeo 6C 2300B Corto Spider uit 1939 bracht ruim € 325.000 op, iets minder dan de verwachte opbrengst die tussen de 375.000 en 525.000 lag.

1958_Ferrari_250GT_LWB_Cal_Spider-60

De titel ‘Topper van januari’ komt echter niet op naam van een auto bij RM Auctions maar eentje die bij Goodings & Company geveild werd. Bovenstaande Ferrari 250 GT LWB California Spider uit 1958 bracht namelijk $ 8.250.000, een slordige 6.125.000 euro. Jawel. Tijdens de veiling werden nog meer zeer exclusieve auto’s verkocht, waaronder onze persoonlijke favoriet uit de lijst, onderstaande Maserati 150 GT Spider uit 1957. De aluminium carrosserie van Fantuzzi is werkelijk schitterend en voorzien van een prachtige, vla-gele lak die erg mooi combineert met het donkerbruine interieur. Vermoedelijk kunnen we nooit meer dubbelvla eten zonder aan deze ‘Maser’ te denken. Onder de kap een 2-liter DOHC motor die er een riante 190 pk uit perst.

1957_Maserati_150GT-001-rev

Verdere auto’s die goed waren voor ‘big numbers’ waren onder andere een Ferrari F50 (€ 1.020.000), Cisitalia 202 SMM Spider Nuvolari (€ 500.000), Alfa Romeo 6C 1750 Series V Gran Sport (€ 1.020.000), Ferrari Enzo (€ 1.100.000), Ferrari 250 GT Coupe Speciale (1.750.000) en Lancia Aurelia B24S Spider America (€ 600.000).

You may also like

2 comments

  • Steef 28 januari, 2013   Reply →

    Eigenlijk een koopje, die Alfa Corto Spider, deze ongelooflijke schoonheid. Onbegrijpelijk dat deze voor dit ‘luttele’ bedrag een nieuwe koper heeft gevonden ………..

    • Carlo 28 januari, 2013   Reply →

      Hoewel een bedrag van enkele tonnen bij mij niet direct de term ‘koopje’ naar voren haalt wel mee eens dat het niet in verhouding staat met sommige ‘alledaagse’ klassieke Ferrari’s die het dubbele of drievoudige kosten. Bloedmooi ding die Alfa inderdaad!

Leave a comment