Bestel HIER de nieuwe CorsaItalia Magazine!

Onze youngtimers: de aantallen van 2020

Nog steeds kelderende aantallen voor veel modellen

Vaste lezers van CorsaItalia.com weten dat we eens per jaar de cijfers van de Italiaanse youngtimers op een rij zetten. Nee, het is niet compleet en er zijn auto’s die ontbreken (meestal vanwege kleine aantallen) maar het geeft een aardige indruk van hoe snel het achteruit gaat met de liefhebbersmodellen uit de jaren ’90 en ‘0o. We waarschuwen vast: niet schrikken!

Alfa Romeo
Bij Alfa Romeo is het een voortzetting van vorig jaar. De 156 keldert nog altijd, dit jaar verdween er ruim 20% van het totaal en ook de 147 lijkt nu van een nog steilere heuvel te gaan. De 159 is een uitzondering op de regel, daarvan zijn er dit jaar 376 méér dan vorig jaar, het is kennelijk een populair importmodel. Ook de Brera is al jaren lang een stijger, dit jaar zijn er zeven meer dan vorig jaar. De laatste stijger is de 8C, kennelijk zijn er dit jaar weer drie vermogende personen nog gelukkiger geworden dan ze al waren.

Fiat
Bij Fiat geen stijgers, op de 500 na maar die telt natuurlijk niet omdat ook de huidige versie daar in verwerkt is. Van de barchetta zijn er wederom bijna 100 verdwenen en van de Brava 212, ruim een derde van wat er vorig jaar nog was. Hetzelfde liedje bij de Cinquecento: van de 2.052 verdwenen er afgelopen jaar maar liefst 652! De coupé Fiat is daarentegen bijna stabiel. In nuchtere aantallen was het de Seicento waarvan er het meest verdwenen, 3.377 om precies te zijn.

Lancia
Ook behoorlijk exit-aantallen bij Lancia, waarbij de Delta relatief stabiel blijft, van de bijna 1.700 stuks verdwenen er afgelopen jaar slechts 54. Bij de Kappa verdween 10% naar onbekende eindbestemmingen, van de Lybra ruim een kwart. Ook de Thesis noteert een -10%, waarmee deze geliefde modellen dan misschien een trouwe schare fans hebben maar toch ook nog in aardige aantallen verdwijnen. Helaas.

KLEUREN
Blauw – Jaar
Zwart – Cijfers volgens BovagRai
Oranje – Cijfers volgens geldige APK (model niet opgenomen in BovagRai)
Rood – Daling ten opzichte van jaar eerder
Groen – Stijging ten opzichte van jaar eerder


2012201520162017201820192020Daling ’19/’20
Alfa Romeo74.81163.93160.04156.80555.02553.51951.357-2.162
33133
75193
1453.6921.6521.173849613437324-113
1464.0841.6761.145809531361262-99
14715.72713.87312.95511.87310.5829.0947.693-1.401
155121
15617.56011.2669.2537.4946.1014.9053.854-1.051
1596.8335.6285.3835.1804.9454.0254.401376
164404189152128119113104-9
1662.4191.6341.3921.158984849733-116
GT2.6342.4852.4352.3572.2592.1722.038-134
GTV866695660603560525487-38
Brera3543944194474594744817
Spider (alle)3.6933.3963.2833.1733.1243.0873.019-68
8Cn.b.n.b.n.b.131212153

2012201520162017201820192020Daling ’19/’20
Fiat336.922338.518339.405339.346338.469335.501328.282-7.219
126201172164155140143139-4
12791
500 (oud en nieuw)32.48852.07759.96668.57977.34985.35091.0325.682
Barchetta2.1952.0601.9901.9031.7971.6991.605-94
Brava5.5142.5491.8741.287854543331-212
Bravo (oud en modern)10.2277.2216.5165.9345.4505.0084.602-406
Cinquecento19.6769.4786.9674.8673.1892.0521.400-652
Coupe672471408353317293287-6
Croma (oud en modern)2.2001.9181.8321.7241.6391.5411.401-130
Marea4.9712.2081.5591.066688437280-157
Multipla2.9932.1111.7531.4361.142887706-181
Ritmo27
Seicento32.05129.25727.52925.21522.14018.50315.126-3.377
Stilo14.04612.16811.2159.9778.4446.7955.245-1.550
Ulysse935610527442363282226-56

2012201520162017201820192020Daling ’19/’20
Lancia18.10515.05314.03113.07812.08611.31810.654-664
Dedra3371329072544840-8
Delta (alle)2.7581.9931.8691.7801.7161.6791.625-54
Kappa1.076596498425357327295-32
Lybra2.2331.4051.137861642474340-134
Musa1.0291.0521.0591.0781.0851.0791.069-10
Phedra603493420366307254206-48
Thema (oud en nieuw)214236219210211205202-3
Thesis371298273247220202182-20
Z88413425221612-4
Ypsilon (inclusief Y)8.2937.7107.3246.8946.3315.8614.419-1.442
Bron: BovagRai.
Ook interessant
Alfa Romeo terug in de Formule 1?